
najniższe
ceny na sprzęt
nurkowy Jeśli znalazłeś
taki sam
towar taniej:
AUTOMAT MARES ABYSS 22 NITROX CWD
Mares Abyss 22 to automat, który zdobył wszelkie nagrody, pobijając wiele rekordów. Prawidzwy klasyk wśród automatów, wysoko ceniony przez nurków na całym świecie. Abyss został przetestowany w ekstremalnych warunkach, uzyskując najlepsze wyniki między innymi w kategorii "deep-solo-dive" na głębokości 313 m oraz w symulacji oddychania 101 nurków z użyciem pojedynczego I stopnia MR22 przez 40 minut. Automat jest przystosowany do nurkowań również w zimnych wodach.
W wersji Nitrox automat został przygtowany specjalnie do wykorzystania z mieszankami gazowymi, nawet do 100% tlenu. Abyss 22 w wersji standardowej może pracować z mieszankami do 40% tlenu.
Uwaga: Teraz bezpłatnie dodawana jest sucha komora CWD o wartości ponad 350 zł!
Sucha komora CWD zabezpiecza I stopień przed zamarzaniem w trakcie nurkowania w zimnych wodach (poniżej 10 stopni C). Izoluje ruchome części I stopnia od kontaktu z zimną wodą. Nie wymaga stosowania silikonu.
Technologia "all metal"
Puszka drugiego stopnia zrobiona jest ze specjalnego, wysoce wytrzymałego mosiądzu pokrytego niklem i chromem w celu zagwarantowania maksymalnej odporności na korozję. Metalowe drugie stopnie automatów bardzo dobrze sprawdzają się w zimnych wodach ze względu na znakomite właściwości w przewodzeniu ciepła. Ciepłe powietrze wydychane przez nurka jest przewodzone przez metal i zapobiega osadzaniu się kryształków lodu na elementach II stopnia. W zimnych wodach (ok. 5 °C) temperatura powietrza w II stopniu może spadać nawet do -10 °C (takie obniżenie temperatury jest wynikiem rozprężania się gazu). W II stopniach Mares, dzięki wykonaniu z metalu oraz systemowi VAD, temperatura wzrasta do + 3 °C, co skutecznie zapobiega zamarzaniu i wzbudzaniu się automatu. Dodatkową zaletą jest kondensowanie się pary wodnej na metalowych ściankach. Pozwala to na minimalizację wrażenia suchości w ustach, ponieważ wilgoć jest ponownie absorbowana w momencie wdechu.
Front z rozwiązaniem "mesh grid"
Mesh grid to rozwiązanie polegające na perforowanej konstrukcji przedniej części automatu. W rezultacie woda przechodzi przez otwory i wyrównywane jest ciśnienie wynikające z większego ciśnienia dynamicznego, powstającego między innymi przy płynięciu prądach morskich. Dzięki temu w automacie nie dochodzi do niepożądanego wolnego przepływu powietrza.
Trójmateriałowy I stopień
Połączenie w I stopniu trzech różnych materiałów. Zawór centralny wykonany jest z niklowanego mosiądzu. Całość obudowana jest wzmocnionym poliuretanem, zapewniającym ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Natomiast "główka" zaworu pokryta jest poliuretanem o mniejszej twardości, który ma właściwości uszczelniające nawet w ekstremalnych warunkach. Połączenie materiałów i ich właściwości gwarantują najwyższy poziom zabezpieczenia przed wzbudzaniem się automatu.
Superelastyczny wąż
Najnowsze modele automatów Mares wysposażone są w wyjątkowo giętki wąż, który poprawia komfort nurkowania oraz znacząco ułatwia pakowanie automatu do transportu. Wąż jest zgodny z europejską normą EN250. Wąż jest dodatkowo zauważalnie lżejszy od standardowego.
DFC - Dynamic Flow Control
System dynamicznej kontroli przepływu, opatentowany przez firmę Mares, ma za zadanie optymalizować czułość automatu i minimalizować opory oddechowe, szczególnie w ekstremalnych warunkach. System ten redukuje spadki ciśnienia w I stopniu, jakie pojawiają się w momencie wdychania powietrza przez nurka. Zjawisko to nasila się wraz z głębokością i większym ciśnieniem podawanego powietrza. DFC jest unikalnym na rynku rozwiązaniem, które uniezależnia parametry oddychania od głębokości i ilości powietrza w butli. W systemie tym wykorzystany został powszechnie znany efekt Venturiego. DFC daje wyniki znane z automatów z regulacją oporów oddechowych, przy czym system działa automatycznie bez konieczności ręcznej regulacji w trakcie nurkowania.
VAD - Vortex Assisted Design
VAD to system wykorzystujący efekt cyrkulującego powietrza do wspomagania pracy membrany. Powietrze z węża przechodzi przez zawór drugiego stopnia, a następnie poprzez specjalny kanał deflektora kierowane jest wprost do ustnika. Powietrze znajdujące się w puszce II stopnia zaczyna wirować, a wir powietrzny tworzy strefę niskiego ciśnienia. Niższe ciśnienie pomaga utrzymać membranę drugiego stopnia w dolnym położeniu podczas wdechu nurka, poprawiając równocześnie czułość automatu. Automaty z systemem VAD gwarantują lepsze parametry i umożliwiają bardzo naturalne oddychanie. Unikatowym elementem systemu jest kanał deflektora stanowiący obejście pomiędzy zaworem a ustnikiem. Powietrze podawane jest bezpośrednio do ustnika, zapobiegając osadzaniu się kryształków lodu na elementach membrany w trakcie nurkowania w zimnych wodach. Dzieje się tak dlatego, że główny strumień rozprężonego powietrza omija elementy narażone na zamarzanie.