
najniższe
ceny na sprzęt
nurkowy Jeśli znalazłeś
taki sam
towar taniej:
OCTOPUS MARES PRESTIGE
Octopus Mares Prestige - design dopasowany do automatów serii Prestige. Najnowsza wersja o zmienionym wyglądzie. Specjalny
kształt wewnętrznej przegrody połączony z systemem VAD zapewnia łatwe i
naturalne oddychanie, tak więc jest doskonały do użytku na każdej
głębokości. Technopolimery gwarantują trwałość i odporność automatu na
uszkodzenia mechaniczne.
DFC - Dynamic Flow Control
System dynamicznej kontroli przepływu, opatentowany przez firmę Mares, ma za zadanie optymalizować czułość automatu i minimalizować opory oddechowe, szczególnie w ekstremalnych warunkach. System ten redukuje spadki ciśnienia w I stopniu, jakie pojawiają się w momencie wdychania powietrza przez nurka. Zjawisko to nasila się wraz z głębokością i większym ciśnieniem podawanego powietrza. DFC jest unikalnym na rynku rozwiązaniem, które uniezależnia parametry oddychania od głębokości i ilości powietrza w butli. W systemie tym wykorzystany został powszechnie znany efekt Venturiego. DFC daje wyniki znane z automatów z regulacją oporów oddechowych, przy czym system działa automatycznie bez konieczności ręcznej regulacji w trakcie nurkowania.
VAD - Vortex Assisted Design
VAD to system wykorzystujący efekt cyrkulującego powietrza do wspomagania pracy membrany. Powietrze z węża przechodzi przez zawór drugiego stopnia, a następnie poprzez specjalny kanał deflektora kierowane jest wprost do ustnika. Powietrze znajdujące się w puszce II stopnia zaczyna wirować, a wir powietrzny tworzy strefę niskiego ciśnienia. Niższe ciśnienie pomaga utrzymać membranę drugiego stopnia w dolnym położeniu podczas wdechu nurka, poprawiając równocześnie czułość automatu. Automaty z systemem VAD gwarantują lepsze parametry i umożliwiają bardzo naturalne oddychanie. Unikatowym elementem systemu jest kanał deflektora stanowiący obejście pomiędzy zaworem a ustnikiem. Powietrze podawane jest bezpośrednio do ustnika, zapobiegając osadzaniu się kryształków lodu na elementach membrany w trakcie nurkowania w zimnych wodach. Dzieje się tak dlatego, że główny strumień rozprężonego powietrza omija elementy narażone na zamarzanie.